Denevérmonitorozás
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság közreműködésével 2017 februárjában a denevérpopuláció is felmérésre került a csóri bunkereknél.
Ürgemonitorozás 2017-ben
A telepített állományok megtelepedésének sikerét évenkénti monitoring felmérés keretében végeztük. A tervezett két alakalom helyett az augusztusi-szeptemberi időszakban végeztük a felméréseket, mivel ez alkalmas a frissen telepített és a már idősebb állományok monitorozására is.
Növénytani monitorozás
Az EASTERN-BAKONY – LIFE07 NAT/H/000321 projekt keretében a 2010 és 2014 közötti időszakban elvégzett botanikai, természetvédelmi monitoring feladatok közül a pannon molyhos tölgyesekben megvalósított nagyvadkizárás és a cserjeirtott szárazgyepek tudományos szempontú nyomon követése, valamint a Klasea lycopifolia (Serratula lycopifolia) monitorozása a projekt 2015-ben induló, öt éves „After-LIFE” szakaszában is folytatódik.
A Keleti-Bakony Life+ sikertörténete a Nyerő Magyarok oldalon
Keleti-Bakony LIFE+ projekt sikertörténete felkerült a Nyerő Magyarok web és facebookoldalára. A projekt ékes bizonyítéka annak, hogy természeti értékeinek megőrzése érdekében végzett természetvédelmi intézkedések és a katonai tevékenység jól megférnek egymás mellett.
Hírlevél 2016 - After Life időszak
A Dokumentumtárból letölthető a Keleti-Bakony Life+ projekt legújabb Hírlevele.
Ma kezdődik a Kisalföldi homokpuszta LIFE+ projekt 2 napos nemzetközi szemináriuma
Elindult a Facebook oldalunk
2014. 10. 20.
Nyár végén elindult közösségi oldalunk, ahol a projekt eredményeinek bemutatása mellett szeretnénk megismertetni a környék élőhelyeit és élőlényeit is az oldalunk követőivel. A projektben résztvevő Veszprémi Erdőgazdaság és Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság segítségével hírt adunk majd túrázási lehetőségekről is.